Dnevi slovenske informatike 2011

V dnevih med 18. in 20. aprilom 2011 smo se študentje Laboratorija za informatiko Fakultete za logistiko udeležili konference “Dnevi slovenske informatike” (DSI), ki je potekala v kongresnem centru grand hotela Bernardin v Portorožu. Na konferenci smo predstavili svoje 4 prispevke:

• Uporaba odprtokodnih in prostodostopnih programskih orodij – primer dobre prakse , Mirica Šafran, Mateja Škornik, Dejan Skok, Borut Jereb
  • Novi splet: Splet 3.0 in HTML5, Jalen Plut, Mateja Škornik
  • Vpeljava RFID tehnologije na Fakulteti za logistiko, Mateja Škornik, Tina Cvahte, Jalen Plut, Roman Gumzej
  • Zamenjava črtne kode z RFID tehnologijo pri optimizaciji strežbe v primeru množični, Dejan Skok, Tina Cvahte, Borut Jereb

Vodilna tema konference je bila ‘Nove razmere in priložnosti v informatiki kot posledica družbenih sprememb’.

Razpisane teme/sekcije konference so bile:

• Poslovne aplikacije,
  • Poslovna inteligenca,
  • Menedžment poslovnih procesov,
  • Računalništvo v oblaku in SaaS,
  • Informacijska varnost in upravljanje tveganj,
  • Nove priložnosti e-poslovanja,
  • Vodenje projektov in upravljanje odnosov z izvajalci,
  • Upravljanje informatike,
  • Informatika v javnem sektorju,
  • Podpora poslovnemu odločanju in operacijske raziskave

Konferenco so otvorili častni gostje: rektor Univerze v Mariboru in predsednik programskega sveta DSI prof. dr. Ivan Rozman, predsednik SDI Niko Schlamberger in generalni direktor Gospodarske zbornice Slovenija mag. Samo Hribar Milič.

V okviru konference je potekalo še:

• podelitev nagrad SDI in nagrad za najboljši IKT projekt leta 2011,
  • tekmovanje za najboljši študentski projekt na področju informatike v letu 2011,
  • okrogla miza na temo Nove razmere v informatiki: ali so IT storitve v Sloveniji dovolj cenjene?,
  • tri delavnice (Poslovna vrednost rešitev v oblaku; Vizualizacija podatkov; Projektno vodenje v praksi),
  • plenarno predavanje z naslovom Generating Business Value from Social Networking and Enterprise 2.0,
  • vabljena predavanja tujih predavateljev.

Študentje laboratorija se najlepše zahvaljujemo predstojniku laboratorija doc.dr.Borut Jerebu, ki je poskrbel za prevoz in prijetno vzdušje, hkrati pa tudi Študentskemu svetu fakultete za logistiko, ki nam je omogočil, da smo se lahko udeležili konference in predstavili svoje prispevke.

Filed under: Konference, seminarji, delavnice

Pusti vtis/komentar