Electric vehicle Integration into Modern Power Networks – seminar 22. – 24. September 2010-10-12, Kopenhagen

V času od 22. do 24. septembra smo na Danskem sodelovali na seminarju, katerega rdeča nit je bila integracija električnih vozil (EV) v moderna energetska omrežja. Seminar je organizirala Tehnična Univerza (DTU) v Kopenhagnu, pod okriljem organizacije EES-UETP (Electric Energy Systems, University Enterprise Training Partnership). Govorniki s celega sveta, so v treh dneh predstavili najnovejše znanstvene in razvojne potenciale EV v integraciji z električni omrežji. Predstavljene so bili številne prakse uvajanje EV v prakso (Think, Daimler AG, TU Berlin, E.ON, Edison project, …), govorilo se je o infrastrukturi, ki bo služila za EV, o komunikacijski opremi, preko katere bo električni avto komuniciral z električnim omrežjem, kako bomo lahko preko mobilnika komunicirali z EV glede časa polnjenja in globine polnjenja baterije. Najvidnejši govornik srečanja je bil prof. dr. Willet Kempton z University of Delawere, iz ZDA, ki je predstavil koncept V2G (vozilo na omrežje).

Mag. Matjaž Knez v družbi prof. dr. Willet Kemptona – pionirja V2G tehnologije z University of Delaware, ZDA.

EV z električnimi baterijami, ki so danes še vedno zelo drage oz. predrage, kmalu ne bodo samo porabnik električne energije, ampak bodo kmalu služile tudi kot shranjevalnik električne energije, ki jo bo možno, če boste to želeli, tudi pošiljati (prodajati) nazaj v električno omrežje, npr. v času konic porabe električne energije. Tehnologija je v zadnji fazi testiranj in tik pred komercializacijo v ZDA.

Mag. Matjaž Knez pred eno izmed mnogih polnilnih postaj podjetja Better Place za EV v Kopenhagnu

Filed under: Zelena logistika

1 Response

1. Matjaž Says:

Pozdravljeni vsi obiskovalci te strani!

Odpiram debato! Kako gledate na tehnologijo V2G? Imate kakšne izkušnje. Vse so zelo dobrodošle!
    LP
    MATJAŽ