Obisk študenta iz Turčije

Med “poletnim odmorom” nas je med 25.8.2010 in 27.8.2010 obiskal turški študent Gökhan ASIL, ki je zaključil študij na “International Logistics Department” na Univerze Mustafa Kemal, Turčija.
Opravljal je prakso v tujini, njegovo podjetje je bilo Palsit iz Nove Grice. V Laboratoriju za informatiko Fakultete za logistiko UM smo prijatelju iz Turčije pripravili topel sprejem, mu razkazali našo fakulteto, mesto Celje in njegove zanimivosti, ter utrip študentksega (slovenskega) življenja.
Druženje z Gökhanom nam je “odprlo pogled” proti daljni Turčiji in njihovim dojemanjem logistike. Spoznali smo, kako je v vsakdanjiku pomembna kultura in vera, njihov način študija, njihov pogled na logistiko ipd.
Zanimivost:
Turčija ima okoli 71 mio prebivalcev in 200 študentov logistike.
Slovenija ima 2 okoli 2 mio prebivalcev in okoli 1.400 študentov logistike.
Razmerje:
Turčija 1:355.000
Slovenija 1:1.400
Türkiye selamlar!
Takım Laboratuvar Bilişim FL UM!
Foto: Gokhan Asil (personal)
Filed under: Obiski, Splošno

Comments are closed.